پتسا صنعت ارائه RTU های برند Wago و Schneider-Electric در ایران

RTU های هوشمند SCADAPACK :

  • انواعRTUهای هوشمند با تعداد ورودی/خروجی مختلف
  • نکات کلیدی در نظر گرفته شده در نحوه ارتباط سریال و اترنت این RTUها با فیلد و لایه کنترل از طریق شبکه های رادیویی دیجیتال،فیبر نوری،Wifi, Wimax, ,Leased Lines,ADSL وسرویس های مخابراتی 3G و GPRS این کنترلر را به یک RTU هوشمند تبدیل کرده است.
  • پشتیبانی از پروتکل های DNP3 over IP, ,DNP3, DF1-A B, Modbus TCP , Modbus RTU
  • پشتیبانی ازIEC 60870-103 Master, IEC60870-101/104
  • RTUهای هوشمند CcsAUs and Culus Class 1 Div 2
  • قابلیت یکپارچه سازی RTU در قالب یک پکیج
  • رنج دمایی 40- تا 70 درجه سانتیگراد

RTU های Wago:

پردازش سریع داده ها با سرعت بالا بوسیله OPC UA  داخلی، وب سرور داخلی، فایروال و ویژگی های امنیتی این اجازه را به PLC های 65 میلی متری سری PFC100 شرکت Wago می دهد تا از زیرساخت های فناوری خود در کاربردهای از راه دور(Remote)  پشتیبانی کنند.مدل PLCهای کمپانی Wago به نام PFC100 و PFC200 در دو مجموعه ای با قابلیت های نصب و اتصال به شبکه ارتنت و GPRS قابل ارائه می باشند. ” PLC مدل PFC100 گسترش یافته مدل PFC200 با پلتفرمی کوچکتر و پردازنده بسیار پرسرعت 64 بیتی Cortex-A8، توانایی به سرانجام رساندن عملیات های با نرخ داده و دقت بالا را دارد.”فایروال داخلی این مدل  به خوبی از دسترسی غیرمجاز به سیستم کنترل در شبکه های پایین دست جلوگیری کرده و امنیت کافی را مهیا می کند. همچنین این کنترلر رمزنگاری داده ها بصورت SSH و SSL/TLS 1.2 و رمزعبور یکپارچه و حفاظت از ارتباطات ایمن در برابر دسترسی به توابع و محتوای برنامه نویسی را ارائه می دهد و از ورود نرم افزارهای مخرب جلوگیری می کند.

پتسا صنعت ارائه RTU های برند Wago و Schneider-Electric در ایران

رادیو مودم های TRIO

در پتسا صنعت رادیو مودم ها در سری های مختلف و در دو باند UHF و باند آزاد ارائه می گردند. تمامی رادیو مودم های این شرکت به شکلی طراحی شده اند تا پاسخگوی همه نیازهای ارتباطی در توپولوژی های مختلف می باشند. با یکپارچه بودن رادیو و مودم ، امکان هماهنگی با سیستم های SCADA به راحتی امکان پذیر می باشد.رادیو مودم های باند UHF سری های E و M و رادیو مودم های باند آزاد در سری های K و J ارائه می گردند.

رادیو مودم های سری E
این رادیو مودم ها برای کار در باند (370-520MHz) UHF طراحی شده و در قالب سه محصول ER و EB و EH ارائه گیریده اند. این رادیوها قابلیت انتخاب به شکل Half Duplex و Full Duplex و انواع Remote (ER)، Base Station (EB) و Hot Stand-by Base Station (EH) با قابلیت افزونگی (Redundancy) واقعی را دارا می باشند.
تمامی پارامترهای رادیویی (از قبیل توان ارسالی، تنظیم فرکانس …) و همچنین پورت های داده این رادیوها قابل تنظیم به دو صورت Local و Over the Air بوده و تجهت تنظیم پارامترها به صورت Local دارای یک پورت System (علاوه بر دو پورت ورودی / خروجی داده RS-232) مجزا می باشند که امکان انجام تنظیمات مجدد یا مدیریت شبکه رادیویی همزمان با ارسال داده های اطلاعای (بدون تداخل با انتقال اطلاعات) را امکان پذیر می سازد.

رادیو مودم های سری M
این رادیو مودم ها برای کار در باند (395-520MHz) UHF، عملکرد به شکل Half Duplex و در اندازه کوچک و فشرده طراحی شده اند.این رادیو مودم ها به دلیل قیمت پایین و مشخصه های فنی خوب، برای کار در بسیاری از سیستم های تله متری و اسکادا در مقیاس کوچک و متوسط مناسب می باشند.رادیوهای سری M دارای یک پورت وردی / خروجی داده RS-232 با سرعت 96000bps بوده و همچنین با رادیوهای سری E سازگار هستند و می تواند با این رادیوها ارتباط برقرار نماید.

رادیو مودم های سری K و J

این رادیو مودها برای کار در باند آزاد 2.4GHz طراحی شده و با توجه به قیمت پایین و مشخصه فنی بالا در کنار تکنولوژی KwikStream و LinkXtend و MultiStream قابلیت ایجاد انواع توپولوژی های شبکه را در سیستم های تله متری و SCADA را امکان پذیز ساخته اند.این رادیوها دارای دو ورودی آنتن و یک Multiplexer داخلی بوده و قابلیت عملکرد به عنوان Remote و Repeater/Bridge را دارا می باشند. در این رادیوها نیز تمامی پارامترهای رادیویی (از قبیل توان ارسالی، تنظیم کانال و …) و همچنین پورت های داده قابل تنظیم به دو صورت Local دارای یک پورت System (علاوه بر دو پورت ورودی / خروجی داده) مجزا می باشند که امکان انجام تنظیمات مجدد یا مدیریت شبکه رادیویی همزمان با ارسال داده های اطلاعاتی (بدون تداخل با انتقال اطلاعات) را امکان پذیر می سازد.برای کاربردهای تله متری و اسکادا، این رادیوها با توان رادیویی 5/0 وات امکان ارسال اطلاعات تا مسافت های دور را فراهم نموده اند. رادیوهای سری K دارای پورته های RS-232 و رادیوهای سری J دارای پورت های اترنت می باشند.

patsaind

پتسا صنعت ارائه دهنده نرم افزارهای مانیتورینگ

نرم افزارهای کنترل و مانیتورینگ ارائه شده در شرکت پتساصنعت با ارائه ی قابلیت های زیر راه کارهای جامعی را برای صنایع مختلف فراهم می آورد:

1- مدیریت، کنترل و مانیتورینگ از راه دور فرآیندها و تأسیسات مهم

2- ارائه ی قابلیت های ویژه با اتکاء به ماهیت Real-Time بودن

3- ارائه ی عملکرد پیوسته و بدون وقفه با استفاده از توابغ عیب یابی و هشداردهی

4-  پشتیبانی از طراحی شبکه

Server/Client- 5- قابلیت پشتیبانی از تعداد نامحدود کلاینت

6- پشتیبانی از Alarm Service Redundancy و Trend Service Redundancy

7- قابلیت نمایش اطلاعات تحت WEB و پشتیبانی از WEB Client

slide-1

1. نرم افزارهای Citect SCADA

Citect

2. نرم افزارهایClear SCADA

Clear SCADA کمک می کند تا ارزش عملیاتی را با اتصال بومی به طیف وسیعی از برنامه های Wonder ware گسترش دهد. اتصال بی نظیر به مشاور Wonder ware Alarm Advisor بهبود عملکرد و قابلیت اطمینان را با درک بهتر اطلاعات هشدار، بهبود آگاهی و بهره وری اپراتور از طریق کاهش پتانسیل خرابی برنامه ریزی نشده.Clear SCADA – محصول SCADA برای بازارهای دورافتاده و تله متری است
بهینه سازی شده برای مدیریت دارایی های راه دور در زیرساخت های حیاتی
SCADA مجتمع شده، مقیاس پذیر با ویژگی های آماده به استفاده از تله متری
پلت فرم باز برای اتصال آسان به سیستم های کسب و کار و IT

Clear Scada

اسکادا