راه کارهای پتسا صنعت در سیستم های کنترل توربین

این روزها ، ایمنی عملکردی از توربین ها و کمپرسورها به یک نقطه کانونی صنعت تبدیل می شود. یک تصادف کوچک می تواند عواقب فاجعه آمیز داشته باشد ، جان انسان را به خطر اندازد و هزینه های بالایی را متحمل شود. کمیسیون بین المللی الکتروتکنیک با معرفی استانداردهای سخت تر ایمنی واکنش نشان داد. پتسا صنعت قادر است این استانداردها را با راه حل های سیستم تلفیقی برای ایمنی و کنترل بحرانی رعایت کند.

شکل 1 اکوسیستم ماشین آلات توربین

تغییرات مداوم در صنعت توربین سازی سوالات و نگرانی های ذینفعان را برانگیخته است. مدتی است که گروه های کاری با این سؤال سر و کار دارند که آیا توربین ها باید الزامات و دستورالعمل های بخش ماشین آلات یا صنعت فرآیند را برآورده کنند. اصول ایمنی عملکردی ، به طور معمول در صنعت فرآیند ، در آینده نزدیک برای توربین ها نیز تعریف خواهد شد. این الزامات به هیچ وجه فقط یک بار نیست. آنها فرصتی برای دستیابی به بهره وری کارخانه بالاتر هستند.

 کاربردهای توربین گازی

بزرگترین چالش امروز تطبیق تولید نیروگاه با تقاضای تولید برق با پاسخ سریع و انعطاف پذیر است.  راه حل های پتسا صنعت برای سیستم کنترل توربین گازی از تمام فن آوری های پیچیده پشتیبانی می کند تا ضمن افزایش قدرت و کارآیی ، بالاترین انعطاف پذیری عملیاتی را برای کل نیروگاه ارائه دهد.

این راهکار الگوریتم پیشرفته کنترلی را ارائه می دهد که برای اجرای استاندارد کنترل حلقه بسته و باز استفاده می شود، از جمله در موارد:

 • راه اندازی خودکار بهینه شده با کنترل های مبتنی بر مدل نسبت به منحنی های سنتی کارکرد
 • کنترل سرعت و بار
 • مانیتورینگ لرزش یکپارچه
 • حفاظت یکپارچه از توربین
 • عملکرد و عملکرد پیشرفته

سیستم کنترل توربین گازی پتسا صنعت بر اساس آخرین فن آوری های موجود از برندهایی مانند HIMA ارائه شده است تا یک راه حل مناسب برای توربین های گازی سبک یا سنگین ارائه دهد.

کنترل توربین

شکل 2 توربین گازی چند مرحله ای سنگین

کاربردهای توربین بخار

پروفایل راه کارهای سیستم کنترل توربین بخار پتسا صنعت طیف گسترده ای از توربین های بخار از واحدهای صنعتی از جمله توربو کمپرسورها و پمپ های توربو را در بر می گیرد.  با توجه به تجربه ما در این زمینه، پتسا صنعت طیف وسیعی از راه حل های متناسب با هر مجموعه از نیازهای منحصر به فرد را توسعه داده است.  بر اساس استاندارد پیکره بندی سه لایه، راه حل مقیاس پذیر ما کنترل سرعت و بار را با کمیت های مختلف فراهم می کند و حفاظت فراگیر مورد نیاز توربین بخار را شامل می شود.  برای دست یابی به حداکثر قابلیت استفاده و دسترسی، راه حل کنترل ما در یک سیستم کامل ماژولار “Triplicated” ارائه می شود.  از جمله یک سیستم محافظتی کامل TMR SIL3 در برابر اضافه سرعت با یک محافظتی عادی و یک محافظتی پشتیبانی سه لایه محافظتی را تشکیل میدهند.

ویژگی های سیستم کنترل توربین

 • پیکربندی استاندارد. راهکار پتسا صنعت تمام توابع صنعتی را که شامل کنترل سرعت اتوماتیک ، کنترل بار و محدودیت است با یک رابط گرافیکی کاربر پسند برای سهولت در کار و نگهداری واحد ارائه میدهد.  بر اساس سخت افزار و پیکربندی نرم افزار استاندارد، ویژگی های اضافی مانند SIL الکترونیکی و محافظت از  Overspeedیا همان سرعت بیش از حد می تواند با یک تست یکپارچه ارائه شود.
 • راه حل کاملاً یکپارچه. سیستم کنترل توربین پتسا صنعت از پیکربندی سخت افزاری و نرم افزاری واحد برای ایمنی و کنترل استفاده می کند. این راه حل کاملاً یکپارچه کنترل یک سیستم واحد را برای مدیریت و کنترل ماشین آلات ارزشمند شما فراهم می کند. علاوه بر این ، تعمیر و نگهداری ، تشخیص ، قطعات یدکی ، لجستیک ، زنگ هشدار ، پایگاه داده و آموزش فقط برای یک سیستم لازم است – عملیات ساده.
 • دسترسی. اجتناب از قطع غیرمترقبه عملیات مهم است. علاوه بر بالاترین ویژگی در دسترس بودن طرح Triple Modular Redundancy (TMR) برای کنترل و محافظت از ماشین آلات، سیستم های کنترل توربین ما ویژگی هایی را برای پیشگیری و عیب یابی ارائه می دهند.  ضبط سریع داده ها با مهر زمان و یک راه حل پیشرفته مانیتورینگ برای تجزیه و تحلیل در لحظه real-time داده ها ، تجزیه و تحلیل و ریشه یابی را بسیار ساده می کند.
 • ایمنی. بدون ایمنی و امنیت پایداری عملیاتی وجود ندارد. بهره برداری ایمن از طریق ماژول های دارای مجوز IEC 61508 SIL3 و طراحی ایمن از شکست و سیستم های محافظت TMR تضمین می شوند.  راه حل سیستم کنترل توربین ما با محافظت از قابلیت SIL برای ایجاد آرامش خاطر و برآورده کردن الزامات ایمنی عملکردی IEC 61508 و 61511 طراحی شده است.
کنترل توربین بخار

راه حل های کنترل توربین پتسا صنعت در یک نگاه:

کاربرد

پتسا صنعت راه حلهای کاملی را ارائه می دهد که ترکیبی از فناوری اتوماسیون قدرتمند با استراتژی های کنترل عملکرد بالا ، راه کارهای مقاوم سازی اثبات شده، اجرای پروژه با  نیروی با تجربه و ارائه کلیه خدمات جامع چرخه پروژه است. برنامه های کنترل پیشرفته توربین گازی ما حداکثر قابلیت اطمینان، کارایی و انعطاف پذیری واحدها را برای کمک به شما در برآورده کردن خواسته های بازار در حال تغییر امروز ارائه می دهند.

پلت فرم

راه حل های کنترل توربین پتسا صنعت بر پایه پلت فرم HIMA FlexSILon است که شامل کنترل های چند لایه ، شبکه های اترنت سریع ، سیستم ایمنی یکپارچه SIL3 و طیف کاملی از I / O های مخصوص توربین برای سرعت ، overspeed ، موقعیت یابی servo ، لرزش و تحریک ژنراتور می باشد.  تشخیص پیشرفته ، کنترل فرماندار از قبل برنامه ریزی شده ، ثبت سریع داده ها و بهترین محافظت سایبری در کلاس برای کنترل توربین ها طراحی شده است.

 چرخه زندگی

پشتیبانی پتسا صنعت پس از راه اندازی با قابلیت اطمینان و خدمات عملکردی برای ادامه عملکرد توربین ایمن و مطمئن ادامه می یابد.  ما خدمات کاملی را ارائه می دهیم که شامل سیستم پشتیبانی سیستم کنترل ، عیب یابی توربین ، تنظیم و به روز رسانی و همچنین آموزش و حفاظت از امنیت سایبری می باشد.

سیستم کنترل توربین HIMA TMC

FlexSILon TMC از HIMA تضمین می کند که کلیه توربین ها با ایمنی کامل عمل می کنند.  FlexSILon TMC از HIMA ایمنی عملکردی را برای کل سیستم یک دستگاه توربو و نه فقط برای اجزای فردی اعمال می کند.

کنترلتوربین هیما

شکل 4 نمای کلی FlexSILon TMC سیستم

HIMA TMC با ایمنی و کارایی در ذهن طراحی شده است (شکل ۴):

 • بر اساس سیستم ایمنی اثبات شده HIMax®
 • سفر یکپارچه مسافرتی (OST)
 • امنیت بهینه سرمایه گذاری: امکان تبدیل از حلقه های اتوماسیون غیر ایمنی به ایمنی
 • بدون توقف عملکرد در کل چرخه عمر تجهیزات خود

تصمیم به انتخاب FlexSILon TMC از HIMA تنها نصب سیستم ایمنی نیست. این تصمیم برای اجرای بهینه سازی فرایند با امنیت سرمایه گذاری بیشتر است.

صنعت ماشین توربو در شارژ، صنعت توربین سازی در حال شارژ است. مدتی است که گروه های کاری با این سؤال سروکار دارند که آیا توربین ها باید الزامات و دستورالعمل های بخش ماشین آلات یا صنعت فرآیند را برآورده کنند. اصول ایمنی عملکردی ، به طور معمول در صنعت فرآیند ، در آینده نزدیک برای توربین ها نیز نقص خواهد یافت. این الزامات به هیچ وجه فقط یک بار نیست. آنها فرصتی برای دستیابی به بهره وری کارخانه بالاتر هستند. FlexSILon TMC از HIMA ایمنی عملکردی را برای کل سیستم یک دستگاه توربو ، نه فقط برای هر یک از اجزاء به صورت انفرادی اعمال می کند.

 • بر اساس سیستم ایمنی HIMax® اثبات شده
 • Overspeed trip یکپارچه (OST)
 • امنیت بهینه سرمایه گذاری، از جمله امکان تبدیل از حلقه های اتوماسیون غیر ایمنی به ایمنی
 • عملکرد بدون توقف در کل چرخه عمر تجهیزات

تصمیم به انتخاب FlexSILon TMC از HIMA تنها نصب یک سیستم ایمنی نیست. این تصمیم برای اجرای بهینه سازی فرایند با امنیت سرمایه گذاری بیشتر است.

سیستم های توربین خود را به صورت مرکزی نظارت ، تنظیم و کنترل کنید.  این امر نیاز به راه حل های یک کاره متعدد از تولید کنندگان مختلف را برطرف می کند. FlexSILon TMC ترکیبی از دو محصول اثبات شده HIMA است، پلت فرم انعطاف پذیر HIMax عملکرد بی وقفه نیروگاه شما را تضمین می کند. SILworX شما را قادر می سازد تا توربین ها و کمپرسورها را تنظیم و برنامه ریزی کرده و مشکلات را به موقع تشخیص دهید.

سیستم کنترل توربین

شکل 5 فرآیند توربین بخار

از محاسبه میزان جریان تا مشخصات از پیش تعیین شده؛ با استفاده از بلوک های عملکردی استاندارد از FlexSILon می توانید نیروگاه خود را با سرعت بیشتری راه اندازی کنید و هزینه ها را کاهش دهید.  چه بخواهید توربین ها یا کمپرسورها را کنترل کنید، فقط با چند کلیک (شکل ۵) می توانید آستانه های بحرانی را تنظیم کنید و همیشه وضعیت برنامه را پیگیری کنید.

پتسا صنعت ارائه دهنده راه کارهای HIMA TMC برای شما است. راه کارهایی متناسب با نیاز شما.