مستقر در بارسلونا و بنگلور (هند) ، iGrid T&D یک تیم بین رشته ای از متخصصان با تجربه متنوع و دانش عمیق در کنترل شبکه های انرژی را متحد می کند.

متعاقباً ، IGrid در راه حل های دستیابی و کنترل داده در زمان واقعی تخصص دارد که معمولاً در سیستم های اتوماسیون پست ، شبکه های ولتاژ بالا و متوسط ​​و نیروگاه های تولید مستقر می شوند. IGrid مخصوصاً متعهد به ادغام یکپارچه طیف گسترده ای از پروتکل های ارتباطی هست ، زیرا به شبکه های ارتباطی آینده گرا و باز اعتقاد جدی دارد. محصولات اصلی نرم افزاری IGrid برنامه های SCADA و gateway  هستند ، در حالی که سخت افزار IGrid شامل RTU ها ، gateways ، توزیع I / Os و مبدل های پروتکل است.

محصولات IGrid در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرند (مشاهده نقشه) ، از شیلی تا اندونزی ، به لطف توانایی آنها در برقراری ارتباط با هر نوع مرکز کنترل ، کنتور ، رله محافظ ، BCU ، PLC یا سایر IED ها ، با استفاده از لیست طولانی پروتکل های پشتیبانی شده ، از جمله IEC60870‑5–101 ، IEC60870‑5–104 ، DNP3.0 ، IEC60870‑5–102 ، IEC60870‑5–103 ، DLMS ، Modbus RTU / TCP ، Profibus ، Procome و IEC 61850 در میان دیگران.

از آنجا که این یکی از امیدوار کننده ترین و سریعترین استانداردهای در حال رشد است ، IGrid به ویژه به راه حلهای مبتنی بر IEC 61850 اختصاص داده است. بر این اساس ، راه حل های IGrid می توانند به عنوان کلاینت داده یا سرور داده یا به طور همزمان هر دو مورد استفاده شوند ، برای جمع آوری داده ها از رله های حفاظتی همراه با سایر IED ها (قدیمی یا جدید) و نقشه برداری از آنها در گره ها و دستگاه های منطقی IEC 61850.

طیف گسترده ای از پروژه ها که IGrid با شرکای مختلف صنایع در سراسر جهان اجرا کرده است به IGrid کمک کرده است تا راه حل های فوق العاده قدرتمند و ایمنی را برای کاربردهای بیشمار ایجاد کند. با تلفیق این دانش و تخصص و خلاقیت خود ، IGrid می خواهد انتقال به دوره جدیدی از کنترل انرژی را هدایت کند.